Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Wrzosowo

Wrzosowo

Na wschodnich brzegach Zatoki Wrzosowskiej znajduje się mała wieś – Wrzosowo. Nad tą zatoką znajduje się, poza Wrzosowem, także leżący nad Morzem Bałtyckim Dziwnów i Dziwnówek.

Wrzosowo to sielska, spokojna wioska, w małej odległości od Bałtyku – odległość ta wynosi 2-4 km. Jednak za sprawą trasy nr 107 i biegnącej przez wioskę ścieżki rowerowej bez trudu dotrzemy na piaszczysty brzeg w pobliskim Dziwnówku. Do tego, wzdłuż ścieżki rowerowej umieszczono ławki, więc urlopowicze, którzy podróżują nad morze ścieżką rowerem lub pieszo mogą na nich odpocząć.
W tej okolicy także odpoczniemy w siodle. Okoliczne gospodarstwa agroturystyczne proponują naukę hippiki. Zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się na wycieczkę po sąsiedztwie czy uczestniczyć w jednym z rajdów na przykład nad zatokę. Tym, którzy niezbyt dobrze czują się w siodle gospodarstwa oferują przejażdżki bryczką.
Amatorów historii uraduje zabytkowy dworek z XIX w. z parkiem dworskim, we wsi jest również zabytkowa chałupa z poł. XIX w.Dodatkowa zaleta Wrzosowa to sąsiedztwo Zatoki Wrzosowskiej – można na niej oddawać się sportom wodnym – w Dziwnówku działają przykładowo szkoły popularnego w ostatnim czasie windsurfingu – czy wędkować.
Rozpatrując noclegi nad morzem warto wybrać Wrzosowo. Działa w tym miejscu sporo domów wypoczynkowych, agroturystyk proponujących kwatery oraz pokoje, a cena powinna być mniejsza niż w sąsiednim Dziwnówku.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi