Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Wicie

Wicie

Wicie – to w rzeczywistości nieduża miejscowość letniskowa na naszym wybrzeżu, leżąca pomiędzy Ustką i Darłowem. Według danych statystycznych w Wiciu na stałe zamieszkuje poniżej stu mieszkańców.

Wicie leżą oczywiście nad morzem, ale również na południu wioski leży przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne – rozmaite formy posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to też odpowiednie miejsce na spacery oraz wyprawy rowerowe. Zatem, dla osób lubiących aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to wspaniałe miejsce na wakacje lub urlop. Obręb wsi Wicie i okolicy stanowi wycinek Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.

Plaża w Wiciu jest przeważnie piaszczysta czasami z drobnymi kamykami, mało tego jest ona dość zaciszna. Od miejscowości oddziela ją pasmo wydm porośnięte standardową wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny. Znajdziemy też mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.

Chociaż miejscowość jest niewielka i nie ma w niej wielu sklepów, barów, stoisk z lodami i hamburgerami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w sąsiednich: Jarosławcu (około 6 km) i Darłowie, Darłówku (ok 10 km). Noclegi w Wiciu (www.wicie.pl/noclegi/wszystkie) to w zasadzie domki letniskowe, z infrastrukturą dla naszych milusińskich, jednakże dla ceniących sobie komfort pojawiają się propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi