Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Ustka

Ustka

Położona u ujścia rzeki Słupia Ustka to letnisko, portowe miasto, uzdrowisko oraz siedziba władz gminnych zarazem. W średniowieczu Ustka była kaszubską osadą rybacką, po dziś dzień zachowały się szachulcowe chaty rybaków i system zabudowy średniowiecznej osady.
Portowy klimat dawnej Ustki w dalszym ciągu odnaleźć można patrząc na budynek Urzędu Celnego z przełomu XIX/XX w., budynek z cegły przy ulicy Zaruskiego – jeden z najstarszych spichlerzy zbożowych, Czerwoną Szopę – dawną bazę ratowników a także spirytusownię.

Bezspornie jednak, największą atrakcją portu w Ustce są mola – wschodnie i zachodnie – które współczesny kształt zyskały na przełomie wieków XIX i XX. Dzisiaj do portu wpływają jachty, statki pasażerskie, co więcej okręty wojenne RP – gdyż w Lędowie koło Ustki umiejscowione jest Centrum Szkolenia Marynarki. W porcie wypatrzymy również liczne smażalnie i tawerny.
W Ustce znajduje się również latarnia morska – ceglany budynek z końca XIX w., obok nasady wschodniego falochronu. Wieża latarni morskiej ma ośmiokątny przekrój, o wysokości przekraczającej dwadzieścia jeden metrów. Białe światło, wysyłane z latarni morskiej jest widoczne na odległość nieomalże 30 kilometrów. W sezonie latarnia morska udostępniana jest urlopowiczom do zwiedzania.
Kąpielisko Ustka, wskutek ujścia Słupi podzielone jest na zachodnie i wschodnie. Główne kąpielisko umiejscowione jest na plaży wschodniej. Plaża zabezpieczana jest przez ratowników WOPR na odcinku ok 500 metrów. Kąpielisko zachodnie ma jeden posterunek ratowników w przybliżeniu 100 m między molami.
W dodatku na długości plaż przebiega promenada nadmorska – ukochane miejsce spacerowe kuracjuszy i turystów. W Ustce znajduje się także niemało pomników, a najmłodszym z nich jest, upamiętniająca aktorkę komediową i kabaretową, Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej odsłonięta w lipcu 2012 r.
Lokalna obfita baza turystyczna, proponuje noclegi w Ustce dostosowane do wymagań nawet wybrednych turystów. Poza tym, dla uproszczenia komunikacji od 2003 roku Słupsk i Ustkę łączy porozumienie zwane Dwumiastem między innymi o wspólnej komunikacji autobusowej i kolejowej.
Dostosowana do oczekiwań wszystkich turystów baza noclegów w Ustce dostępna jest pod internetowym adresem: http://www.ustka.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi