Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to niechybnie najbardziej rozpoznawalna miejscowość letniskowa w przymorskiej gminie Rewal. Tą renomę zawdzięcza pozostałościom kościoła postawionego w średniowieczu. Kościół został postawiony ok dwóch kilometrów od klifu, z czasem Bałtyk zabierał tymczasem brzeg i w 1820 roku od urwiska kościół dzieliło raptem trzynaście metrów. Morze Bałtyckie było nieposkromione i w 1901 r. załamywała się pierwsza, północna ściana kościoła.

Ostatnie osunięcie wydarzyło się w 1994 r. zostawiając tylko resztki ostatniej południowej ściany. W dzisiejszych czasach klifowy brzeg jest dokładnie chroniony przed destruktywną działalnością Morza Bałtyckiego. Po obejrzeniu ruin kościoła, warto swe kroki skierować do neogotyckiego kościoła w środku miejscowości bądź zespołu pałacowo folwarcznego z drugiej połowy XVIII wieku z okazałym parkiem w którym są stare lipy drobnolistne – monumenty flory.
Trzęsacz to oczywiście również uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami i strzeżona. Wprawdzie, na plażę, ze względu na spore urwisko, prowadzą strome schody, jednakże z kolei na ich przedłużeniu, utworzono punkt widokowy, można stąd zachwycać się panoramą sąsiedztwa oraz ruin kościoła. Dodatkową ciekawostką Trzęsacza stanowi przebiegająca tędy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W czasie wakacji można skorzystać z przejażdżki drewnianymi wagonikami w klimacie retro holowanym przez ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – szczególnie dzieci będą zadowolone z takiej wycieczki. W 2012 kolejka ta przechodziła renowację i w wakacje 2013 powita wczasowiczów jeszcze urokliwsza.
Przebywając w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Można tutaj skorzystać z nauki jeździectwa, czy też doskonalić swe umiejętności jeździeckie.
Rozpatrując powyższe atrakcje miejscowości należy zastanowić się czy nie należałoby się udać się do Trzęsacza na wakacje. Noclegi w Trzęsaczu (www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie), jak w wielu nadmorskich kurortach, to bogata oferta pensjonatów, ośrodków wczasowych, domów gościnnych, domków letniskowych, pokoi i kwater – podobnie jak pod względem ekonomicznym tak jak i pod względem świadczonego komfortu oraz standardu.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi