Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Sopot

Sopot

Między Gdańskiem i Gdynią leży uzdrowiskowe miasto – Sopot. Dzieje wypoczynku oraz kurowania się w Sopocie sięgają 1798 r. – w owym czasie stanął pierwszy dom wypoczynkowy, w 1819 r. powstało pierwsze kąpielisko morskie, a od 1823 roku funkcjonował pierwszy budynek medyczny.

Kolejny rozwój był rezultatem rozbudowy kolei – w 1870 r. miasto uzyskało połączenie kolejowe z Koszalinem i Gdańskiem, a potem Berlinem. Pod koniec XIX wieku otwarto tor wyścigów konnych, z kolei w 1920 roku kasyno i włączono Sopot w granice Wolnego Miasta Gdańska – już wtedy Sopot był modnym kurortem nadmorskim.
Współcześnie unikalny styl miastu nadają secesyjne kamieniczki i wille, stare drzewostany, ogrody oraz parki – zieleń stanowi aż 60% obszaru miasta. Sopot jest znany także z najdłuższego (ponad pół km) drewnianego mola. U jego nasady jesienią i zimą przygotowywane jest lodowisko Monciak – nazwane tak od nazwy ulicy – Bohaterów Monte Cassino.
Kolejnym znakiem rozpoznawczym Sopotu jest Opera Leśna – amfiteatr pośród Lasów Oliwskich o widowni mieszczącej 4400 widzów. To tutaj od 1961 r. odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival a także sporo młodsze TOPtrendy.
Sopot dysponuje plażami o całkowitej długości 4,5 kilometra, w większości ogólnodostępnych, ale są też fragmenty otwarte jedynie dla gości hoteli. Plaże są oczywiście strzeżone, pełne atrakcji, małych kawiarenek i pubów, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego.
Na końcu molo w Sopocie znajduje się także przystań dla jachtów i taksówek wodnych. W 3 basenach jest miejsce dla ponad 100 jachtów. 63 dla łodzi – do 10 metrów i 40 dla łodzi do 24 m. Znajduje się tutaj także siedziba bosmanatu w kształcie jachtu, razem z gastronomią i zapleczem. Można stąd udać się w rejs po trasie Sopot – Gdynia oraz Sopot – Westerplatte – Gdańsk. Wielu wczasowiczów robi sobie zdjęcia na tle często oszałamiających jachtów.
Rozważając powyższe atrakcje, warto planując noclegi nad morzem, rozważyć Sopot, jak postępuje co roku powyżej 2 mln. wczasowiczów, lub choćby tylko zobaczyć go będąc już w okolicy.
Więcej informacji o Sopocie i Trójmieście znajdziesz pod internetowym adresem: http://www.sopot.travel.pl

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi