Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Rusinowo

RusinowoRusinowo to spokojna wioska położona ok 13 kilometrów na północ od Darłowa. Wprawdzie miejscowość została założona w pewnym oddaleniu od morskiego brzegu, to dziś turystyczna jej część do niego się zbliża – z północnej części ulicy Letniskowej czy ulic: Bursztynowa, Sosnowa, Wczasowa do nadmorskiej plaży jest poniżej kilometra.

Rusinowo to nie historyczne Darłowo i nie ma tu wielu zabytków niemniej jednak warto odwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia pochodziła przypuszczalnie z XV stulecia, ale została rozmontowana. Na jej miejscu w 1873 roku wybudowano ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Od strony zachodniej, częściowo wtopiona w fasadę, znajduje się wysoka na 42 metry wieża, zwieńczona ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa, krytym łupkiem. W kościele znajdują się organy z czasów budowy kościoła.

Plaża w Rusinowie to świetne miejsce dla ludzi ceniących sobie przestrzeń – plaża jest niezatłoczona, a do tego jest szeroka i piaszczysta. Na plażę można podjechać samochodem, można go zaparkować tuż przy plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

Rusinowo to normalne, małe letnisko – funkcjonuje w zasadzie w sezonie urlopowym. Jeśli szukasz noclegu w Rusinowie do Twojej dyspozycji są głównie: kwatery i pokoje, gospodarstwa agroturystyczne oraz domki w Rusinowie. Rusinowo to cisza i spokój – gdy zatęsknimy za dźwięcznym letniskiem w każdej chwili możemy wybrać się do Darłowa czy Jarosławca.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi