Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Rowy

Rowy

Rowy to najbardziej rozpoznawalna miejscowość wypoczynkowa gminy Ustka. Typowy morski kurort – ludny latem, a poza sezonem letnim żyje w nim poniżej 500 mieszkańców. Zlokalizowana na mierzei jeziora Gardno, przy ujściu rzeki Łupawa. Tutaj znajduje się niewielki port.

Tutejsza plaża to największa atrakcja Rowów przyciągająca rzesze urlopowiczów co roku. Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę Łupawa na fragment zachodni i wschodni z dwoma wyznaczonymi i strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko Rowy Zachód jest większe (400 metrów), ale węższe, na początku piaszczyste, z kamieniami – im dalej odejdziemy na zachód, prowadzą na nie 4 wejścia. Następne, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód długie na 200 metrów, trochę szersze i o 1 zejściu z miejscowości. Dalej na wschód, w granicach Słowińskiego Parku jest plaża nudystów.
Kolejną atrakcją miejscowości Rowy jest sąsiedztwo Słowińskiego Parku z jego sławnymi, nie tylko w Polsce, ruchomymi wydmami. Bliskość parku powoduje, iż w Rowach znajdziemy multum tras zarówno pieszych jak i rowerowych. Na Gardnie oraz rzece Łupawa można cieszyć się kajakarstwem – każdego roku kończy się tutaj długi na sto km spław kajakowy Łupawą.
Będąc w Rowach warto obejrzeć neoromański pochodzący z XIX wieku, wybudowany z polodowcowych, granitowych głazów kościół z dzwonnicą. Wcześniej, na wzgórzu cmentarnym, liczne były groby obcokrajowców: Hiszpanów, Holendrów, Francuzów, Niemców – świadczące o bogatej, żeglarskiej historii miejscowości. Niestety nie ocalały się one do naszych czasów. W Rowach spotkamy także pochodzące z XIX wieku rybackie domy szachulcowe.
Rowy to znaczący ośrodek wypoczynkowy, z obfitą bazą gastronomiczną, budkami z pamiątkami, wieloma ośrodkami wczasowymi, pensjonatami, domami gościnnymi proponującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach.
Jeśli chcesz poznać atrakcje Rowów, poznać ich okolicę i sprawdzić bazę noclegów w Rowach zapraszamy tutaj: http://www.e-rowy.pl

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi