Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Rogowo

Rogowo

Między Dźwirzynem na wschodzie i Mrzeżynem na zachodzie, w pobliżu Kołobrzegu (mniej więcej 15 km), nad morskim brzegiem znajduje się niewielka wioska letniskowa – Rogowo. Osada położona jest również przy jeziorze Resko.
Dzieje miejscowości sięgają XV stulecia. W owym czasie mieszczanie z Kołobrzegu zablokowali port morski w Regoujściu, topiąc u jego wejścia statki wypełnione kamieniami.

Wybudowano nowy port w pobliskim Mrzeżynie wykopując nowe ujście Regi, a ludność zaczęła zasiedlać okolice teraźniejszej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej działał tu garnizon plot, a na jeziorze Resko Przybrzeżne baza dla łodzi latających. Do końca XX stulecia była w tej okolicy jednostka wojskowa Wojska Polskiego.
Z głównej ulicy osady Rogowo, łączącej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad morski brzeg jest raptem 200 – 300 m. Miejscowa plaża jest szeroka i piaszczysta. Do tego, nie ma tu rzeszy wczasowiczów, nawet w szczycie sezonu letniego.
W okolicznym jeziorze można łowić ryby na wędkę albo uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na rzece Rega zaś, urządzane są spływy kajakowe.
Jak to bywa, miejscowości letniskowe w większości przypadków, proponują wypoczynek skierowany do określonej grupy osób. Rogowo wybiorą raczej osoby lubiące spokój, turyści z dziećmi oraz seniorzy. Nie ma tu hucznych dyskotek, klubów, jest z kolei otoczenie lasów i jeziora zachęcające do pieszych spacerów oraz przejażdżek rowerowych. Funkcjonuje w tym miejscu całkiem duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie wyłącznie dla żołnierzy), ale oprócz niego, noclegi w Rogowie – www.rogowo.com.pl/noclegi/wszystkie – to przeważająco pensjonaty, domki campingowe i letniskowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery, a również pola namiotowe.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi