Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, równocześnie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych urlopowisk. Najwcześniejsze wzmianki o Rewalu pochodzą z końca czternastego wieku, kiedy działała w miejscowości karczma.

Pierwsi letnicy pokazali się w miejscowości już w latach trzydziestych XIX wieku z kolei w 1914 roku w Rewalu wypoczywało już ponad dwa tys. urlopowiczów, zwłaszcza berlińczyków oraz okolic.
Rewal zlokalizowany jest na stromej skarpie, a podstawowe przejście na piaszczystą plażę prowadzi udostępnionymi w 2009 roku schodami z miejscem widokowym – ulubionym przez letników miejscem, przede wszystkim odwiedzanym w czasie zachodu słońca. Na plaży ciekawostkę budzi także baza rybacka razem z kutrami rybackimi, z którymi turyści bardzo często się fotografują. Nieopodal bazy rybackiej umieszczono Aleję Zakochanych wraz z ławeczką Julii i Romea i postument Rybaka.
Przez letnisko wiedzie też działająca przez cały czas, zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w letnie weekendy warto udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 roku, na wycieczkę do ościennych miejscowości. Gmina kładzie także wielki nacisk na aktywny wypoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, promująca ekologiczny sposób transportu oraz zwiedzania ościennej okolicy. Ewidentną mocną stroną rewalskiej wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wynająć w jednej miejscowości zaś oddać w innej. Do tego, za przewożenie pojazdu z wypożyczalni nie pobiera opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to tłumny kurort z mnogością barów, sklepików z pamiątkami, miejsc zabawy, dorożkami i z wesołym miasteczkiem. To również miejscowe centrum kulturalne, szczególnie w okresie wakacyjnym. Z rewalskiego amfiteatru dociera muzyka prawie przez cały sezon – ma miejsce w tej okolicy trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Koncertowali tu na przykład Trubadurzy, Bajm, Kayah, Golec uOrkiestra, oraz The Animals lub Goran Bregović. Letnisko zaprasza dodatkowo na koncerty kabaretów – występowali w tym miejscu Koń Polski, Jerzy Kryszak, OTTO, Rak.
Noclegi w Rewalu to różnorodna propozycja dopasowana do możliwości finansowych oraz upodobań wczasowiczów. Odnajdziemy w Rewalu ośrodki wczasowe, domy gościnne i wypoczynkowe, pokoje oraz kwatery i pola namiotowe oraz kempingi – pełną ich ofertę znajdziesz tu: www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi