Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to niewielka wioska (niewiele ponad 120 mieszkańców) leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Ma ona tutaj duży udział w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala ale i okolicznych miejscowości. Nade wszystko, jest tu czysto, są szerokie chodniki, trasy rowerowe, sporo kwiatów, ławeczek i… śmietników.

Oprócz tego, wiele kąpielisk w miejscowościach gminy, włączając to w Pustkowie, jest często promowanych renomowaną Błękitną Flagą.
Usytuowanie w rewalskiej gminie ma także inne plusy – niedaleko, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) znajduje się stacja Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. Latem warto odbyć wycieczkę składem retro z zabytkowym parowozem na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie działa także Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, ewidentną zaletą wypożyczalni jest to, że rowery można pożyczyć w jednej z miejscowości zaś oddać w zupełnie innej. Co więcej, za transportowanie pojazdu z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Jeżeli ktoś wybiera noclegi nad morzem – (www.morzebaltyckie.pl/wszystkie_obiekty_nad_morzem) – to oczekuje plaży. Plaża w Pustkowie położona jest u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta oraz dość szeroka. Kolejnym plusem dla rodzin z dziećmi oraz urlopowiczów z dysfunkcją ruchową jest wejście na plażę dopasowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość mniej więcej dwieście metrów. Jest w tej okolicy również dużo miejsc dogodnych do spacerowania.
Od kilku lat Pustkowo ma nietypową ciekawostkę – to wierna kopia krzyża, który znajduje się na Giewoncie. Postawiony on jest tuż nad morzem, na urwisku. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – iż patrzy na Polskę od Tatr po Bałtyk.
Pustkowo to także wyśmienita baza wyprawowa dla urlopowiczów, którzy ubóstwiają zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest ok 40 km, w drugą stronę, w analogicznej odległości położony jest Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (około 15 km), warto wybrać się w rejs po morzu albo zal. Kamieńskim.
Pustkowo ma całkiem dużą bazę gastronomiczną, na którą składają się dość małe obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z hamburgerami i lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie – www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie – to przede wszystkim domy wypoczynkowe, domki letniskowe, pokoje i kwatery oraz campingi.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi