Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, między Gdynią i Władysławowem położone jest ok 11-to tysięczne miasteczko powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII w., a już w I-szej poł. wieku XIII-tego uzyskał prawa miejskie. Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, nawet król Szwedzki oraz oczywiście Prusacy i Polacy.

Nie dziwi więc że, w Pucku spotkamy wiele zabytków: szachulcowy szpital dla ubogich z XVII w. – obecnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół św. Piotra i Pawła z XIII w. (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka rybaków łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX wieku kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem miejskim. Dodatkowo, w mieście spotkać można typowe dla tego obszaru chaty ryglowe.
Puck to rzecz jasna obiekt wyjazdów wczasowych wielu Polaków. Kusi ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczyste plaże ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, miejscowym molem, malowniczym portem rybackim i jachtowym. Zważywszy na położenie nad zatoką Pucką – najdogodniejszym w naszym kraju miejscem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi – tutejsze plaże obfitują w barwne żagle i latawce. Można tutaj również podziwiać imponujące jachty pływające po zatoce Puckiej, a również udać się stąd w krótki rejs po niej. Rzecz jasna w Pucku i jego sąsiedztwie wytyczonych jest wiele szlaków do turystyki pieszej i rowerowej.
Urlopowicze rozważający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich różnorodna baza gastronomiczna: lodziarnie, kawiarnie, restauracje, smażalnie, bary oraz budki z kebabem, hamburgerami i lodami. Podobnie bogata jest baza noclegowa. Wytworne apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy wypoczynkowe jak i ekonomiczne kwatery prywatne – całość komponuje się na noclegi w Pucku.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi