Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Polanica Zdrój

Polanica ZdrójPolanica-Zdrój to uzdrowiskowe miasto na Dolnym Śląsku. Historia Polanicy-Zdroju sięga XVI stulecia aczkolwiek przełomowy w historii uzdrowiska był 1828 rok – kiedy kupiec Józef Gromls kupił je, jako pierwszy zbudował on drewniane łazienki i uruchomił pierwszą pijalnię wód. Następny istotny okres to początki XX stulecia. Pobudowano wówczas Dom i Park Zdrojowy i około 50-ciu pensjonatów.

Dziś w Polanicy leczy się głównie choroby kardiologiczne oraz gastronomiczne. Funkcjonują tutaj dwa uzdrowiskowe szpitale Wielka Pieniawa i Zdrowie a także kilka sanatoriów, przykładowo Szarotka, Carmen lub Korab. W Zdrojowym Parku o powierzchni około 13 ha można podziwiać różaneczniki – kwitnące od maja, magnolie i kobierce kwiatów. W polanickim parku działa również duża atrakcja czyli barwna fontanna, a również Zakład Przyrodoleczniczy, Teatr Zdrojowy, Pijalnia Wód. Atrakcją, znajdującą się przy wyjściu z polanickiego parku, jest także wykonana z betonu rzeźba przedstawiająca polarnego niedźwiedzia, powstała w 1910 roku. Stoi ona w miejscu dokąd sięgał lodowiec skandynawski podczas ostatniego zlodowacenia.

Być może nie mamy pojęcia, iż znaczna część z nas korzysta z bogactwa Polanicy – jej źródeł. To tutaj wydobywa się, a następnie butelkuje wodę znaną w całej Polsce – Staropolankę. Woda ta pochodzi ze źródła Pieniawa Józef i Pieniawa Józef II. Będąc w Polanicy-Zdroju warto wybrać się do Letniego Toru Saneczkowego – Góralki. To stalowa rynna, po której to zjeżdżający poruszają się na sankach, w których w miejsce płóz są kółka. Inną atrakcją będzie wizyta w hucie szkła.

Jeśli zamierzasz odwiedzić miasto Polanica Zdrój, sprawdź ofertę noclegową: TUTAJ

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi