Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość wypoczynkowa, leżąca wśród lasów świerkowo – sosnowych, w gminie Rewal (ok 8 kilometrów od samego Rewala). W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – te miejscowości oddziela kanał Liwka łączący jez. Liwia Łuża z Bałtykiem.
Usytuowanie w oddali od aglomeracji miejskich, wśród żywicznych lasów iglastych sprzyja wypoczynkowi.

Nie brak tutaj ścieżek i szlaków turystycznych. Miejscowość jest zatem kapitalna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły a także rodzinne wczasy. Od lat urządzane są w tej okolicy obozy harcerskie.
W wiosce Pogorzelica funkcjonuje także dużo ośrodków SPA, sanatoryjnych – większość z nich działa przez cały rok. Wspomaga się w nich terapia schorzeń układu oddechowego, krążenia. Nie brakuje również zabiegów kriogenicznych, inhalacji, lub kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych wczasowiczów.
Jeżeli chodzi o wycieczki – można udać się, choćby piechotą, do latarni morskiej w sąsiednim Niechorzu. wykonany z cegły budynek, stanowiący podstawę latarni, wznosi się na klifie. Wysoka na 36 metrów wieża początkowo ma kwadratowy przekrój, później zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla wczasowiczów, niestety, z racji popularności, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, żeby wejść na taras widokowy, ale panorama z niego rekompensuje poniesiony wysiłek.
Piaszczysty brzeg to kluczowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z urwistym brzegiem. Aby dojść na plażę należy przebyć urwisko, w sezonie urlopowym wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na ok 100 m.
Niewątpliwą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest biegnąca tędy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W Wakacje kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Swoją drogą, warto zobaczyć legendarne ruiny kościoła w Trzęsaczu. W 2012 roku kolejka przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 powita turystów jeszcze piękniejsza.
Pogorzelica oferuje bogatą oraz różnorodną bazą noclegową. Poza wspomnianymi wcześniej ośrodkami SPA i infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy – http://www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie – składają się także domki wakacyjne, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz pokoje.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi