Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Pobierowo

Pobierowo

Jeżeli ktoś poszukuje faktycznie zadbanej plaży, życzy sobie odpoczynku wśród sosnowego lasu, w oddaleniu od miejskiego zgiełku – Pobierowo będzie idealnym wyborem. Pobierowo swoją turystyczną karierę zapoczątkowało w początkach 20. w. kiedy rozpoczęto sprzedawać działki leśne pod budowę domków letniskowych.

Do początku Drugiej Wojny Światowej zbudowano tu około tysiąc budynków. Było tu jedno z ulubionych miejsc letniego wypoczynku berlińczyków. Zbudowano nawet sieć komunikacji autokarowej z Berlinem na tę okoliczność.
Pobierowo to nie tylko piękna, ale dodatkowo czysta plaża. Niedowiarków niech przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, który przyznawany jest jedynie takim kąpieliskom, jakie spełniają surowe normy czystości środowiska, gospodarki ściekowej, i terenów otaczających kąpielisko. Pobierowo było jedną z pierwszych miejscowości nadbałtyckich, którym przyznano certyfikat Błękitnej Flagi. Żeby dojść na plażę, należy przejść przez rosnący niemal wszędzie las. Centralne przejście wiodące na plażę jest wygodne i przebycie go nie powinno być trudne dla żadnego wczasowicza.
Jedną z lubianych atrakcji, wspieraną przez miejscowe władze, jest wakacyjna Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia rekreacyjno-sportowe dostosowane są dla ludzi w każdym wieku. Na potrzeby Akademii Słońca przeznaczono fragment plaży, gdzie rozlokowano miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz boiska. Na specjalnej platformie, przez cały dzień, pod opieką instruktorów można tańczyć, ćwiczyć a nawet medytować. Ponadto miejscowość zlokalizowana jest dosłownie wśród sosnowego lasu co zapewnia prozdrowotny mikroklimat.
Cichutkie i sielskie wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, razem pierwszymi dniami wakacji przekształca się w głośny kurort. Wtedy, by spełnić potrzeby zjeżdżających tutaj tłumnie turystów, w miejscowości z dnia na dzień pojawiają się stoiska pamiątkarskie, sklepiki, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte jesienią, zimą i wiosną restauracje i kawiarnie rozpoczynają „sezon”. Podobnie baza kwater, na którą składają się rozmaitego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i domy wypoczynkowe, w większości działa w okresie późnowiosennym i wakacyjnym, acz z każdym rokiem przybywa też obiektów całorocznych, oferujących noclegi w Pobierowie przez okrągły rok.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi