Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Piechowice

Piechowice

Nazwa Piechowice pojawiła się po Drugiej Wojnie Światowej, kiedy to Dolny Śląsk znalazł się w granicach Państwa Polskiego. Piechowice to miasto a również gmina w powiecie Jelenia Góra. W granicach miasteczka znajdują się, niegdyś osobne, wsie Górzyniec, Piastów, Pakoszów oraz Michałowice.

Historia Piechowic sięga XIII stulecia. Na obszarze tym, na rzeczce Kamiennej, działał młyn wodny – z tej racji, w herbie Piechowic znajduje się koło młyńskie. Następnie pojawiło się w Piechowicach szklarstwo i tkactwo, a dodatkowo papierniczy młyn. W XIX stuleciu powstała, działająca do dziś huta szkła – dziś Huta Szkła Julia.
Piechowice, mimo iż nie aż tak znane niczym Szklarska Poręba lub Karpacz, są uroczo położone – u stóp gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad niewielką rzeką Kamienną. To świetne miejsce do uprawiania turystyki zarówno rowerowej jak i pieszej. Jest w tej okolicy sporo tras rowerowych, a w okresie urlopowym z Jeleniej Góry jeżdżą autobusy MZK dostosowane do przewozu rowerów. Gmina Piechowice to znane, dużo bardziej aniżeli miasto – Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki albo szczyt Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.). Znajduje się w tej okolicy również (Michałowice) punkt widokowy – Złoty Widok – próg skalny o wysokości 20 m nad doliną rzeczki Kamiennej.
W Mieście, przy ulicy Żymierskiego, warto obejrzeć 700-letniego Cisa, w Górzyńcu „Rezerwat Krokusów” (kwitną na początku maja), z kolei na ul. Sudeckiej znajduje się tunel skalny. Piechowice to również zabytkowy neoromański kościół i, wspomniana już uprzednio, Huta Julia.
Piechowice są dobrze skomunikowane – biegnie przez nie droga krajowa nr 3 Jakuszyce – Świnoujście, linia kolejowa, a także komunikacja autobusowa i miejska z Jeleniej Góry (linie nr 9, 13 oraz 15).
Piechowice to znakomite miejsce na spędzenie wczasów, wakacji, urlopu czy tylko jednego z długich weekendów, i zimą i latem.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi