Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Ostrowo

Ostrowo

Między Karwią na zachodzie i Jastrzębią Górą na wschodzie położona jest licząca około pięciuset stałych mieszkańców miejscowość Ostrowo. Ostrowo jest częścią nadmorskiej gminy Władysławowo. Okolica leżącego na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś niejednokrotnie zatapiana i tereny na wzniesieniu były wyspą – stąd też określenie wioski (ostrów – wyspa).

Mimo że do brzegu Bałtyku jest w przybliżeniu kilometr, to wytyczone są w tej okolicy 2 strzeżone letnie kąpieliska. Plaża w Ostrowie jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamieni. Specjalnego uroku dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.

Ostrowo to wzorzec spokoju, niedaleko znacznych ośrodków letniskowych – Władysławowo (ok 10 km), Jastrzębia Góra (około 4 km). Z tego miejsca blisko również do obfitującego w atrakcje Trójmiasta bądź na Mierzeję Helską.

Miejsce to przypadnie do gustu amatorom przyrody. Umiejscowiono tu rezerwat przyrody „Bielawskie Błota” – nazwa pochodzi od białego puchu wełnianek, w dużych ilościach kwitnących tutaj każdego roku w maju. Tutaj zatrzymują się liczne gatunki ptaków w czasie swych wędrówek – np żurawie. Wytyczone są tutaj też dwa rezerwaty: „Moroszka Bielawskiego Błota” i „Woskownicy Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.

We wsi Ostrowo pielęgnuje się również kaszubskie tradycje, nazwy barów, pensjonatów mają kaszubskie nazwy. W noc świętojańską płoną sobótkowe ognie, a w czasie Bożego Narodzenia – „Godów” – chodzą gromady wielobarwnych kaszubskich przebierańców.

Latem przebywa tu mniej więcej 2 tysięcy urlopowiczów. Na ich potrzeby działa tu dużo smażalni, barów i punktów małej gastronomii. Z kolei noclegi w Ostrowie to różnorodna oferta: domki letniskowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe oferujące kwatery i pokoje w Ostrowie.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi