Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Międzyzdroje

Międzyzdroje molo

Nie ma prawdopodobnie Polaka, który nie znałby nazwy Międzyzdroje. Ale dlaczego miałoby to dziwić – Międzyzdroje to słynny, znajdujący się na wyspie Wolin, nadmorski kurort. Na pewno rozsławiła je Promenada Gwiazd – mały deptak w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są odciski dłoni sławnych ludzi teatru, filmu i sztuki.

Swoje dłonie „odcisnęli” między innymi: Krystyna Janda, Anny: Dymna, Seniuk oraz Przybylska, Gustaw Holoubek, Janusz Gajos, Jan Englert a także ogrom innych – niepodobna wszystkich wyliczyć. Rok rocznie z początkiem lipca odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd – liczne spektakle teatralne, projekcje filmów, wernisaże, spotkania z idolami, a nawet mecz piłkarski.
Dla większości odwiedzających, Międzyzdroje to zasadniczo miejsce wakacyjnego odpoczynku nad – najcieplejszym w naszym kraju – kawałkiem morskiego wybrzeża. Rok rocznie odbywa tu urlop kilkaset tys. osób. Kusi ich śliczny piaszczysty brzeg, ciepła woda morska a także morskie atrakcje oraz wypoczywający tu chętnie politycy, aktorzy, aktorki, biznesmeni bądź inni znani ludzie.
Znanym miejscem Międzyzdrojów jest ulica Bohaterów Warszawy innymi słowy Promenada Nadmorska. Typowy deptak między pięknymi, historycznymi już, budynkami sanatoryjnymi ,pensjonatami, nieopodal znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Jest tutaj też mnóstwo punktów małej gastronomi, kramików z muszlami, bursztynem i innymi morskimi pamiątkami.
Miejscowość znajduje się na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, tu również jest dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, w którym można uzyskać więcej wiedzy o parku, jego mieszkańcach oraz rosnących tam roślinach.
W Międzyzdrojach znajduje się też nieduża baza rybacka – na wschodzie miasta oraz ozdobione gustownymi lampami, wysunięte na 120 metrów w morze molo. To nadzwyczaj ochoczo odwiedzane przez turystów miejsce – zwłaszcza wieczorem, kiedy oświetlenie mola i zachodzące słońce aranżują swoisty klimat.
Oczywiście Międzyzdroje to niezwykle różnorodna baza tak jak gastronomiczna tak i noclegowa. Od luksusowych hoteli i apartamentów, przez ośrodki wczasowe, domy gościnne czy pensjonaty aż po kwatery i pokoje zapewniające noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi