Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Łeba

Łeba hotel

Jeżeli rozpatrujemy legendarne kurorty nadbałtyckie, naturalnie w tym zbiorze wystąpi Łeba. Kurort zlokalizowany jest pomiędzy dwoma jeziorami większym na zachodzie – Łabsko oraz mniejszym Sarbsko na wschodzie, a brzegiem Morza Bałtyckiego. Niedawno, w 2007 r., niespełna 4-tys. Łeba celebrowała 650-lecie otrzymania statutu miasta, Łeba jest też siedzibą władz gminnych.

Na zachód od Łeby rozciąga się Park Narodowy ze popularnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno a także Łabsko. Na wschód od miasta podobnie chroni się przyrodę – w 1976 roku zorganizowano Rezerwat Przyrody z porośniętymi lasem wydmami.
W mieście z istotnie długą historią bez trudności natkniemy się na zabytki – np z prawie wiek młodszą szkieletową wieżą. Na lewym brzegu rzeki Łeba odnaleźć można szczątki murów dawniejszego, gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja z XIV stulecia.
Ale zabytki to nie zasadnicza przyczyna odwiedzin tysięcy urlopowiczów co roku. Jest nią Bałtyk oraz piaszczysty brzeg z mnogością atrakcji. Łeba to więcej niż 10 kilometrów szerokich, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. Latem zorganizowane są w tej okolicy 2 rozległe chronione kąpieliska, a rozciągłość plaż powoduje, iż każdy odnajdzie coś dla siebie – ludne, kolorowe części, jak i prawie opustoszałe, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce czynnego wypoczynku. Można tutaj wybrać się na spacer jednym spośród wytyczonych szlaków: północnym, spacerowym czy południowym – prowadzą one poprzez malownicze obszary, głównie do parku narodowego lub wokół pobliskich jezior. Miejsce to znają również windsurferzy – aranżowane są tutaj mistrzostwa, a na płytkim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu. Są tu również trasy dla kajakarzy o różnym stopniu trudności, a każdych urlopowiczów zapraszają stateczki spacerowe oferujące eskapady po jez. Łabsko i Bałtyku.
Łeba to niewątpliwie ludny kurort, ze wszelkimi tego następstwami. Znajdziemy tu bez liku wszelkich punktów gastronomicznych, restauracji, kawiarni, ogromną ilość budek pamiątkarskich oraz różnorodną bazę noclegową. Apartamenty, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery i pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym turyści zaledwie pomyślą.
Więcej informacji o Łebie tu: http://www.leba.info.pl

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi