Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Łazy

Łazy

Łazy to urocza, nadmorska wieś umiejscowiona blisko Mielna. Charakterystyczne położenie pomiędzy Bałtykiem a 2 jeziorami Jamno oraz Bukowo przyciąga w podobny sposób letników i wędkarzy. Jezioro Jamno – 9. pod względem powierzchni jezioro Polski. Pokrywa powierzchnię więcej niż dwa tys. ha.

Mimo znacznej powierzchni to nader płytkie jezioro. Średnia głębokość to coś koło półtora m a maksymalna ok 4 m. Po zbiorniku można również udać się na wycieczkę statkiem wycieczkowym.
Na wszystkich spragnionych bezpośredniego kontaktu z przyrodą oczekuje Rezerwat Przyrody Łazy. Rezerwat to obszar lesisto bagienny o powierzchni trochę powyżej dwustu ha zorganizowany w 2007 r. Ochrania się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a szczególnie rzadkie i charakterystyczne dla tego rejonu rodzaje roślin np: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat jest fragmentem obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla miłośników kąpieli morskich a także słonecznych wartością letniska jest piaszczysta, szeroka, dzika i piękna plaża w Łazach, o wygodnych zejściach do morza, niestety niespecjalnie szeroka. Charakteryzuje się także nieregularnym kształtem brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi uroczym lasem sosnowym oraz trawami , tymczasem same zejścia są zazwyczaj zaopatrzone w wygodne schody. Ów las ma duże właściwości lecznicze – wspomaga terapię górnych dróg oddechowych. Ponadto najbliższą okolicę można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Niedaleko za wydmą umiejscowione są pierwsze zabudowania – przeważnie są to ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne a także pensjonaty w Łazach. Z nich jest rzeczywiście blisko na plażę. Zatem urlopowicze, lubiący mieszkać nieopodal plaży i morza, nierzadko decydują się na noclegi w Łazach.
Prócz amatorów morskich fal i plażowania, do Łazów – ze względu na bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o dobrze zagospodarowanych krajach – przyjeżdżają tu miłośnicy sportów wodnych (kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa) a także wędkarze. Mogą oni kupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Zezwalają one na wędkowanie na spining oraz na 2 wędki na obszarze całego jeziora Jamno – można tu złapać węgorza, sandacza, sieję, okonia. Najwięcej wprawdzie jest tzw. drobnej ryby.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi