Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze 350 lat temu teren współczesnej Kuźnicy stanowił wyspę, w tamtym czasie Mierzeja Helska stanowiła szereg wysepek, które z czasem złączyły się, tworząc mierzeję w kształcie kosy.
Warto, decydując się na noclegi nad morzem rozważyć Kuźnicę – tuż przy plaży, niezbyt tłumnie – to zalety Kuźnicy.

Kuźnica, kiedyś najbardziej zasiedlona osada mierzei, dziś jest częścią Jastarni. Jest to dodatkowo znana miejscowość letniskowa, wczasowicze zaczęli w to miejsce zjeżdżać wraz z pobudowaniem linii kolejowej łączącej Władysławowo z Helem w 1922 roku. To tu kolej biegnie najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w pobliżu Kuźnicy jest najwęższa – ma niecałe 200 metrów szerokości.

Kuźnica to też duży ośrodek rybacki. Tutejsza ludność parała się rybołówstwem od stuleci. I po dziś dzień, nie bacząc na silnie rozwijającą się turystykę w miejscowości przechowywane są tradycje rybackie. Zachowała się również tradycja czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła pod wezwaniem Św. Pawła i Piotra w Pucku.

Od strony Zatoki Puckiej znajduje się port rybacki, zabezpieczony dwoma falochronami, z basenem o powierzchni 3,5 hektara. Poszerzono nabrzeże, wybudowano budynek bosmanatu. W tym miejscu łatwo można kupić świeżą rybkę, skorzystać z oferty wielu smażalni oraz wędzarni.

Kuźnicka plaża leży od strony otwartego morza, jest drobnopiaszczysta, szeroka, a na plażę z Kuźnicy prowadzą dwa wejścia. Aby dotrzeć do plaży trzeba przejść przez tory kolejowe. Na plaży zaś, można natknąć się na kolorowe łodzie rybackie.Nadzwyczaj płytka Zatoka Pucka stwarza idealne warunki do ćwiczenia windsurfingu. Ciekawostką aranżowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. To impreza popularyzująca turystykę nad zat. Pucką, bezpieczny odpoczynek nad morzem oraz ochronę przyrody. Marsz organizowany jest mielizną nazywaną Rybitwią Mielizną między Kuźnicą a Rewą. Ponadto, przez Kuźnicę przebiega trasa rowerowa.

Tutejszą bazę turystyczną stanowią przede wszystkim pensjonaty i domy gościnne oferujące pokoje i kwatery w Kuźnicy. Funkcjonują w tej okolicy również campingi.

Więcej o Kuźnicy, jej atrakcjach i ciekawostkach tutaj: http://www.kuznica.info.pl

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi