Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Kopań

Kopań

Kopań to mała miejscowość przymorska, zlokalizowana około trzy km w kierunku wschodnim od Darłowa, na wzniesieniu – od którego wywodzi się słowiańska nazwa wsi oznaczająca wzgórze. Z Kopania roztacza się piękny widok na morze i okolicę.

Kopań niegdyś był osadą typowo rolną, aktualnie dynamicznie kształtuje się w nim turystyka – powstają tam pensjonaty, domki letniskowe, domy wczasowe a także inne obiekty turystyczne (tutaj: www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie oferta noclegowa Kopania). Pośród najnowszych obiektów noclegowych można spotkać ciekawe przykłady budownictwa zagrodowego z XIX, a nawet XVIII w.
Miejscowość letniskowa jest trochę oddalona od brzegu morskiego – w prostej linii do piaszczystego brzegu jest około 1,5 kilometra. Aczkolwiek odcinek ten można komfortowo przejechać na rowerze czy też przejść pieszo – spokój, cisza, piękna, bogata natura a także świeże powietrze powodują, iż powodują, że taka dwudziestominutowa wycieczka jest ogromną przyjemnością, przede wszystkim że celem jest szerokie, wygodne oraz piaszczyste wejście na piękną plażę. Plaża w Kopaniu nie jest zbytnio szeroka, ale z kolei czysta, piaszczysta oraz nieprzepełniona nawet latem! Otaczające ją małe wydmy porośnięte są lasem świerkowym, który nasyca tutejsze powietrze żywicznym zapachem.
Atrakcją letniska jest również drugi akwen wodny – spore jezioro przymorskie noszące taką samą nazwę. Leży ono bliżej Kopania aniżeli brzeg morza – z grubsza 0,5-1 kilometra w kierunku wschodnim od wioski. Jezioro ulubili sobie szczególnie wędkarze (żyje tutaj dużo gatunków ryb) oraz pasjonaci sportów wodnych. W sezonie znajduje się na nim dużo żaglówek, kajaków oraz innych jednostek pływających. Zważywszy na sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, aura na jeziorze jest bez mała zawsze taka jak na Bałtyku – tym samym fala i ciągły wiatr, które niezmiernie pasują windsurferom. Również ich można często zobaczyć na jeziorze.
Właściwością przewodnią Kopania jest panująca w tym miejscu spokój oraz cisza – w niczym nie przypomina on tłumnych kurortów nadmorskich. Miłośnicy wakacyjnych atrakcji zdołają z kolei spotkać je w okolicznym Darłowie.

Więcej o Kopaniu, jego atrakcjach i okolicy na stronie: http://www.kopan.com.pl

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi