Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Kołobrzeg

Kołobrzeg z lotu

Szczycący się więcej niż 1000-letnią historią Kołobrzeg, leży nad samym Morzem Bałtyckim. Pierwsze zapiski odnoszące się do Kołobrzegu odnoszą się aż do VIII w. W X wieku był jedną z siedzib biskupich ówczesnej Polski. Gród ma bogatą historię, w czasie licznych wojen kroczyły poprzez nie wojska pruskie, francuskie, rosyjskie, niemieckie i polskie.

Przez wiele stuleci Kołobrzeg był sławny głównie z warzenia oraz handlu solą. Przez wiele lat miejscowość miała statut twierdzy, resztką po tym czasie jest na przykład Baszta Prochowa z XIV/XV stulecia, stanowiła ona fragment systemu fortyfikacji. Większa część fortyfikacji została zdemontowana po likwidacji twierdzy pod koniec XIX wieku.
Kołobrzeg – miasto uzdrowisko, też posiada się długą historię. Już w 1830 r. stanął tutaj pierwszy zakład kąpieli solankowych. Jak w 1859 r. Kołobrzeg uzyskał połączenie kolejowe z Gdańskiem oraz Szczecinem, zaczęło tutaj przyjeżdżać coraz to więcej kuracjuszy. Największe ożywienie turystyki nastało jednakże po likwidacji fortyfikacji. W 1899 roku uruchomiono Dom Zdrojowy. W trakcie I Wojny Światowej miasto zostało przeobrażone w ogromny szpital wojskowy.
W 1944 roku miejscowość znowu została przekształcona w twierdzę, na skutek uciążliwych walk Kołobrzeg został prawie całkowicie unicestwiony – zachowało się tylko 5% budynków.
Współcześnie Kołobrzeg to miejsce letniego wypoczynku. Latem na plaży w Kołobrzegu wyznaczane są trzy zabezpieczane kąpieliska. Można tu wypożyczyć kosze plażowe, leżaki, a dzieciaki mogą korzystać z trampolin, zjeżdżalni oraz różnych morskich atrakcji. Szczytem wydm prowadzi nadmorska promenada – doskonałe miejsce do spacerowania. Jednakowo chętnie uczęszczanym miejscem jest tutejsze molo – długie na ponad 200 metrów.
Kołobrzeg pełni również funkcję portów – handlowego, pasażerskiego i wojennego. Można podziwiać stacjonujące w tym miejscu okręty wojenne i statki pasażerskie i handlowe. Stąd odpływają także statki wycieczkowe w rejsy po Morzu Bałtyckim. Warto także wybrać się na odległy o ok sto kilometrów Bornholm. Miejscowe statki proponują także rejsy morskiego wędkarstwa.
Wejście do portu zabezpiecza latarnia morska. Pierwotnie, latarnia morska pojawiła się tutaj już w XVII w., aczkolwiek odrębny budynek latarni postawiono pod koniec XIX stulecia. W 1945 roku latarnię zburzono, dzisiejsza wieża latarni została zrekonstruowana po wojnie.
Kołobrzeg to rozmaita oferta turystyczna oraz gastronomiczna. Urlopowicze odwiedzają Kołobrzeg przez cały rok, oczekuje na nich dużo hoteli, sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i domów gościnnych. Przeróżną propozycję noclegów w Kołobrzegu znajdziesz pod adresem www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi