Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Kołczewo

Kołczewo

Pośród lasów i jezior, na wyspie Wolin znajduje się mała miejscowość wypoczynkowa – Kołczewo, to jedno z miejsc na naszym wybrzeżu znakomite dla ludzi chcących odpocząć od hałasu miast.
W pobliżu znajduje się sporo jezior, a na południu miejscowości jest całkiem duże jezioro o tej samej nazwie co wioska – Kołczewo. A ok 2,5 km na północny – wschód leży duże jez. Koprowo.

Obok jeziora Kołczewo w sezonie funkcjonuje stanica wodna, gdzie można wynająć kajak, łódkę czy rower wodny oraz korzystać z aktywnego wypoczynku nad wodą.
Choć, Kołczewo jest trochę oddalone od brzegu morza (2-3 km), można jednakże podjechać do Międzywodzia lub Wisełki i stamtąd wybrać się już piechotą na plażę. Można także wyruszyć na piaszczysty brzeg dróżką wśród lasów rowerem bądź pieszo wprost z Kołczewa. Okoliczne plaże nie są zbyt obszerne, za to piaszczyste, z charakterem dzikiej, odludnej plaży.
W Kołczewie odkryjemy również na przykład zabytkowy, pochodzący z XIX stulecia kościół, a również zabytkowy, także dziewiętnastowieczny dworek, dawniej szkoła podstawowa. Niedaleko dworku rosną 2 potężne jesiony Przemko i Miłko – pomniki przyrody.
Wieś docenili również zapaleńcy golfa. To w tym miejscu zlokalizowany jest Klub Golfowy Amber Baltic – 27-dołkowy kompleks. Można tutaj na urlopie pograć w golfa, bądź zacząć przygodę z tym sportem – korzystając z nauki z indywidualnym trenerem.
Baza noclegowa to głównie domy i gospodarstwa agroturystyczne oferujące kwatery oraz pokoje w Kołczewie, ale są w tym miejscu także apartamenty dla bardziej wymagających turystów. W otoczeniu pobliskich lasów znajdziemy również pola namiotowe oraz kempingi. Dlatego, szukając odpoczynku od powszedniego gwaru miasta, wybierając noclegi nad morzem warto zastanowić się nad pobytem w Kołczewie.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi