Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Jarosławiec

Jarosławiec

Na środkowym pobrzeżu Bałtyku, na urwistym jego brzegu, między lasami, nieopodal 2 jezior Wicko a także Kopań znajduje się turystyczna wioska Jarosławiec. W opasujących Jarosławiec lasach wypatrzymy nie tylko powszechnie występującą sosnę, ale też daglezję, modrzew, sosnę czarną.

Swoisty krajobraz, zatorfione równiny, wydmy a także jez. Wicko chronione są przez utworzenie w tej okolicy Obszaru Chronionego Krajobrazu – „Pas Pobrzeża na zachód od Ustki„, z zamiarem zabezpieczenia ich walorów dla wypoczynku i turystyki. Najciekawsze obiekty to zbiorowiska wydm szarej i białej z trawami piaskownicą i wydmurzycą, rosną tu w szczególności storczyk kruszczyk, mikołajek nadmorski, las dębowo-brzozowy, bór bażynowy.
Z poł. 16. stulecia wywodzą się pisane notatki dotyczące dzisiejszej miejscowości Jarosławiec. Wówczas ludność wioski trudniła się głównie rybołówstwem, pozyskiwaniem i obrabianiem bursztynu.
Letnicy zaczęli przybywać do osady pod koniec XIX stulecia. Wyjątkową atrakcją była w owym czasie dochodząca od jednego kilometra szerokości o drobnym piasku plaża, niestety z czasem Bałtyk wydzierał plażę. Rozpoczęto zabezpieczać plażę budując opaskę, niestety Bałtyk wyrzucał na brzeg kamienie. W 2009 roku zrealizowano prace mające dążące do odtworzenia plaży, przeniesiono z morza gigantyczne ilości piasku i rozrzucono go na brzegu. Teraz plaża jest piaszczysta, szeroka i przyszykowana na przyjęcie jeszcze większej ilości turystów.
Kolejną atrakcją miejscowości Jarosławiec stanowi pamiętająca dziewiętnasty stulecie latarnia morska, zbudowana w celu zminimalizowania liczby rozbić jednostek pływających, do których notorycznie dochodziło na tym odcinku Bałtyku. Pierwszy budynek latarni był zbyt niski, przeznaczono go latarnikom a niedaleko pobudowano wysoką na trzydzieści trzy m ceglaną, okrągłą wieżę. Dzisiaj latarnię można odwiedzać, na jej wierzchołek prowadzą drewniane, kręte schody.
W Jarosławcu działa wieloraka baza noclegowa, funkcjonuje tutaj sporo ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów wypoczynkowych dysponujących pokojami oraz kwaterami, a także pól namiotowych i domków nad morzem.
Na stronie: www.jaroslawiec.com.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz bogatą bazę prezentującą noclegi w Jarosławcu.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi