Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to nadbałtycka wieś leżąca wzdłuż trasy łączącej Kołobrzeg z Dźwirzynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest jedynie 5 km. Grzybowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyku – nad Zat. Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Utworzyły się tutaj obszerne torfowiska – które w przeszłości wykorzystywane były jako źródło opału, a później jako rezerwuar substancji czynnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Mimo że Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to kształtuje ono tu wcięcie długie na około 7 kilometrów a szerokie na 800 metrów. Umiejscowienie to skutkuje tym, że woda Bałtyku ma w tej okolicy wyższą temperaturę aniżeli na kołobrzeskich kąpieliskach.
Na grzybowski piaszczysty brzeg wiedzie pięć oznakowanych zejść, latem funkcjonują tutaj cztery strzeżone plaże, każde długie na 100 metrów. Plaże są dosyć szerokie (30-50 m), o wyjątkowo jasnym piasku – to „wina” cyrkonu i kryształów kwarcu obficie tu występujących. W trakcie jesiennych oraz wiosennych sztormów Bałtyk nanosi nowe, czyste warstwy piasku oraz przepłukuje ten, który już tam się znajdował. Z tego powodu, grzybowskie plaże są aż tak czyste. Pomiędzy Grzybowem i Dźwirzynem znajduje się fragment plaży, jaki od dwudziestu lat zajmują naturyści.
Kitesurfing oraz windsurfing to sporty niezmiernie modne ostatnimi czasy, nic zatem dziwnego, iż zastaniemy entuzjastów tych sportów również w Grzybowie. Jeżeli ktoś dopiero miałby ochotę spróbować swych sił w tych dyscyplinach, powinien wybrać się do sąsiadującego Dźwirzyna (około 5 km), do jednej ze szkół, jakie uczą podstaw tych dyscyplin sportowych na płytkim jez. Resko.
W Grzybowie znajdziemy też dużo lasów – nie tylko sosnowych, rosną tu dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie obrastają: pnącze wiciokrzew pomorski, paprocie (rzadki długosz królewski) lub kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to także dobre miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można wybrać się przykładowo plażą do Kołobrzegu – a tam oczekuje na nas wiele nadmorskich atrakcji specyficznych dla dużych kurortów. Kołobrzeg to mnóstwo atrakcji: zabytków, muzeów, a także teatrów czy kin.
W Grzybowie działa bogata baza zarówno gastronomiczna jak i turystyczna. Pełną ofertę prezentującą noclegi w Grzybowie odkryjesz tu: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi