Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to największe miasto w Polsce nie będące stolicą województwa – zamieszkuje je bez mała ćwierć miliona mieszkańców. Jest jednocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – prawa miejskie Gdynia uzyskała w dwudziestoleciu międzywojennym.
Gdynia, mimo że jej historia sięga XIII wieku, rozpoczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym.

Głównie za sprawą budowy portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do Bałtyku II Rzeczypospolitej – przed rozpoczęciem Drugiej Wojny Światowej zamieszkiwało ją nieomalże 130 tyś. mieszkańców.
Gdynia to 2, co do przeładunku, nasz port morski, specjalizujący się zasadniczo obsługą kontenerów. Równocześnie to najważniejszy trójmiejski port pasażerski, stąd opływają promy do Szwecji. To też duży port rybacki, a na Oksywiu zlokalizowany jest port wojenny – zasadnicza baza morska 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. Przy Nabrzeżu Pomorskim cumują dwa okręty – muzea. ORP Błyskawica – okręt który walczył w czasie II Wojny Światowej i Dar Pomorza – Żaglowiec. W Gdyni położona jest też największa w Trójmieście marina. Może ona przyjąć do trzystu jachtów, o długości do 24 m oraz zanurzeniu aż do 3 metrów. Ma tu miejsce wiele imprez żeglarskich jak przykładowo The Culture Tall Ships Regatta. Plusem mariny jest to, iż położona jest ona niemal w centrum miasta, w 10 minut żeglarze dostaną się na centralne ulice Gdyni.
W Gdyni ma miejsce bardzo dużo imprez kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 roku, festiwal naszego filmu – Gdynia Film Festival – obrazy walczą o główną nagrodę – Złote Lwy.
Gdynia to dla dużej ilości naszych rodaków – miejsce odpoczynku nad morzem. Gdyński OSiR organizuje tutaj 4 kąpieliska: Babie Doły, Redłowo, Orłowo oraz Śródmieście. Długość pilnowanych kąpielisk to 100-200 metrów, a każdego dnia nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa trzydziestu pięciu WOPR-owców.
W Gdyni każdy urlopowicz znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg. Od luksusowych hoteli oraz apartamentów, przez ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty, aż po kempingi.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi