Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Dziwnówek

Dziwnówek

Jadąc w kierunku wschodnim z miasta Dziwnów trasą numer 102 po przebyciu około 3 km znajdziemy się w Dziwnówku. Dziwnówek to nieduża miejscowość wakacyjna umiejscowiona między brzegami Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Na skutek tej międzyakwenowej lokalizacji wieś cieszy się powodzeniem pośród entuzjastów wszelakich portów wodnych a także wędkarzy.
W miejscowości Dziwnówek nie zobaczymy wielu zabytkowych budynków, za to zachwyca ładna, szeroka oraz piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko to ok. 400 m linii brzegowej Bałtyku.
Dziwnówek usytuowany jest na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich – 102 Trzebiatów – Międzyzdroje i nr.107 prowadzącej do Kamienia Pomorskiego. Dzięki tej lokalizacji łatwo dostać się do Dziwnówka nie tylko osobowym samochodem, ale także autobusem. Korzystając z komunikacji autobusowej można także bezproblemowo odwiedzać sąsiadujące miejscowości: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Kamień Pom. czy Szczecin.
Dziwnówek to bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Niejednokrotnie nagradzano w turystycznych konkursach tutejsze campingi, ośrodki wypoczynkowe, domki i domy gościnne oraz pokoje W Dziwnówku każdy wybierze coś dla siebie.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi