Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to niewielkie miasteczko turystyczne leżące na pn-zach wybrzeżu Bałtyku w woj. zachodniopomorskim. Pierwsze, wzmianki na piśmie o miejscowości pochodzą z połowy 13. wieku. Dziwnów zlokalizowany jest po trosze na wschodnich krańcach wyspy Wolin, i po trosze na Mierzei rzeki Dziwny. Części te łączy zwodzony most na Dziwnej.

Od strony południowej miejscowość okalają Zatoka Wrzosowska i Zalew Kamieński, które tworzą część Dziwnej. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.
W zach. części miejscowości leży jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością byłego ujścia rzeki i wespół z okolicą przynależy do tzw. użytków ekologicznych. Żyją w nim przeróżne gatunki ptaków, tak wędrownych jak też gnieżdżących się na stałe.
W Dziwnowie wyznaczono piaszczyste kąpielisko o długości osiemset metrów, a obok plaży, grzbietem wydm wiedzie promenada, po której można spacerować bądź relaksować się w cieniu roślinności porastającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na plażowiczów czekają przeróżne atrakcje: zadbany, miałki piasek, morskie przejażdżki na bananie, wodne skutery, a dla maluchów nadmuchiwane budowle oraz zjeżdżalnia wodna.
Z uwagi na mnogość obszarów wodnych – morze, zalew i rzeka – Dziwnów stanowi znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tego samego powodu jest to ogromnie pociągające miejsce dla amatorów wędkarstwa. W Dziwnowie można złapać takie ryby jak: leszcz, okoń, szczupak, lin czy sandacz i łosoś. Dziwnów to też siedziba gminy, port rybacki i morski oraz przystań na ok dwadzieścia jachtów. Latem z przystani pasażerskiej zabierają turystów stylizowane na dawne, pirackie, stateczki wycieczkowe w wycieczki po Bałtyku albo po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Interesującą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest moment przepływania pod zwodzonym mostem. W pobliżu portu wczasowicz z łatwością znajdzie miejsce w jakim można uraczyć się świeżo złowioną rybką.
Turyści mogą liczyć na bogatą bazę kwater w Dziwnowie. Oferta jest bardzo okazała. Zarówno domki jak i różnego typu apartamenty i pokoje w Dziwnowie są urozmaicone pod względem ceny, standardu a także lokalizacji wobec plaży.
Wszyscy, którzy chcieliby wynająć noclegi w Dziwnowie zapraszamy na stronę www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi