Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Duszniki Zdrój

Duszniki ZdrójDuszniki Zdrój to miasto-uzdrowisko na Dolnym Śląsku, nieopodal granicy polsko-czeskiej. Duszniki – Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w naszym kraju. Do naszych czasów zachował się średniowieczny układ zabudowy starego miasta, zabytkowe kościoły czy dworek Fryderyka Chopina – w którym co roku odbywają się koncerty włącznie z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim.

Dusznickie uzdrowisko leży poza ścisłym centrum miasta – dzięki temu kuracjusze mają niezbędną ciszę i spokój. W centralnym punkcie położony jest Park Zdrojowy – przez cała wiosnę porasta go obfitość kwiatów. W parku znajdują się 4 fontanny – najbardziej popularna z nich to Kolorowa Fontanna – od wiosny do jesieni, wieczorową porą, fontanna podświetlana jest wielobarwnymi światłami, które wespół ze słupami wody „tańczą” w takt odtwarzanej muzyki. W parku odnajdziemy także pijalnię wód z wodami: Jan Kazimierz oraz Pieniawa Chopina, blisko pijalni – Muszla Koncertowa.

Będąc w Dusznikach warto zwiedzić Muzeum Papiernictwa – znajduje się ono w pochodzącym z XVII wieku zabytkowym młynie papierniczym, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX wieku miejscowy młyn zaliczany był do jednego z pięciu najsłynniejszych w całej Europie. Wytwarzano i wytwarza się nadal tak zwany papier czerpany. W dodatku, w trakcie pobytu w muzeum, można samemu wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki-Zdrój to nie wyłącznie miejscowość kuracyjna – to ośrodek narciarski – Stacja Narciarska Zieleniec. W części Dusznik – Zieleńcu są najlepsze w tym rejonie warunki do uprawiania narciarstwa. Działa tu wiele wyciągów i tras narciarskich (w razie potrzeby są dośnieżane), część tras narciarskich jest dostępnych również po zmroku – są oświetlone. Latem, w Zieleńcu, można korzystać z wielu tras rowerowych. Ofertę noclegów w Zieleńcu znajdziesz na stronie: www.duszniki.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi