Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Darłowo

Darłowo

Darłowo to ujmujące miasto wzniesione obok ujścia rzeczki Wieprzy do Bałtyku, posiadające cenne, sławne zabytki architektury i długą historię. Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale także leczniczy mikroklimat, 20 km obszernych plaż i nieskażone środowisko.

Urok tego miasta przyciąga co roku rzesze urlopowiczów. Przez wzgląd na niewielkie oddalenie od morza, noclegi w Darłowie – w płd. jego części i w centrum miejscowości – są przeważnie tańsze wobec tego stanowią idealną alternatywę dla wczasowiczów planujących wczasy w ekonomicznej wersji. Darłowo noclegi –> http://www.darlowo.com.pl/noclegi/wszystkie
Najwcześniejsze zapiski na temat Darłowa wywodzą się z jedenastego w., kiedy to na miejscu współczesnego Darłowa istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się zwyczajnymi dla obszaru zajęciami – rybołówstwem, żeglarstwem bądź tkactwem. Prawa miejskie zostały nadane z początkiem 14. w. co, nasiliło rozwój miejscowości Darłowo i pozwoliło w poł. XIV stulecia postawić zamek książęcy.
Dzisiaj średniowieczny zamek książęcy jest udostępniony do odwiedzania i sprawuje rolę muzeum. Niezależnie od ekspozycji stałych, przygotowane w tamtym miejscu są niesłychanie zajmujące ekspozycje czasowe. Oprócz tego na zamku urządzana jest znaczna liczba imprez kulturalnych.
Z zabytkowych budynków warto jeszcze wymienić kościoły: Mariacki, św. Jerzego a także św. Gertrudy lub Kamienną Bramę – szczątki obwarowań grodzkich.
Najsłynniejsza dzielnica miasta Darłowo – Darłówko leży nad samym morzem. W Darłówku funkcjonuje także port turystyczny, przeładunkowy oraz rybacki. Urlopowicze mogą podziwiać tu jednostki pływające o długości do 75 metrów oraz zanurzeniu do czterech metrów. Niedaleko wschodniej części nabrzeża cumują statki spacerowe, proponujące letnikom wycieczki po morzu.
Tuż przy wejściu do portu zlokalizowana jest latarnia morska. W dzisiejszych czasach wieża latarni ma 22 metry wysokości. Latarnię zbudowano w 19. stuleciu jej wieża była wtedy dużo niższa i dopiero następne renowacje uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. W dzisiejszych czasach urlopowicze mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy miał miejsce ostatni remont budynku.
Aby Jachty, kutry, statki miały szansę wypływać z portu w morze, na rzece wybudowano osobliwy, rozsuwany most, łączący Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Powinno się go obejrzeć, ponieważ jest to wyjątkowa taka konstrukcja w kraju.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi