Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Darłówko

Darłówko

Darłówko – nadmorska część zabytkowego, ślicznego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest opodal ujścia Wieprzy do morza. Dogodna lokalizacja przy morzu, oddziaływający zdrowotnie z racji znacznej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, czar i zabytki Darłowa, gamę atrakcji także różnorodna baza noclegowa i gastronomiczna Darłówka skutkują tym, że do bardzo dawna przybywają tu na wczasy rzesze urlopowiczów z kraju oraz zagranicy.

Na letników czeka tu piękna plaża – a ściśle mówiąc dwie plaże, bowiem miejscowa plaża jest podzielona na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej tu w Bałtyk rzekę. Plaża wschodnia jest w niektórych miejscach odgrodzona od Bałtyku większymi kamykami, natomiast przygotowano na niej pole do gry w siatkówkę plażową i atrakcje dla naszych latorośli: trampolinę, zjeżdżalnię itd. Plaża zachodnia w większym stopniu popiera plażowanie – jest w znacznym stopniu szersza i piaszczysta, nie ma również kamieni specyficznych dla wschodniej plaży. Na plaży zachodniej można wypożyczyć sprzęt wodny, albo wykorzystać ofertę morskich atrakcji.
Niedaleko plaży znajdują się liczne ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe i inne budynki oferujące noclegi w Darłówku. Z reguły są one nieznacznie droższe od tych, które leżą dalej od plaży, jakkolwiek nie jest to normą. Opłata za nocleg jest zależna także od typu noclegu oraz luksusu domku, pokoju czy apartamentu.
Do najbardziej znanych atrakcji Darłówka kwalifikują się latarnia oraz port. Port ma długość trzech km i wybudowano go przy rzece Wieprzy, tuż u jej ujściem do Morza Bałtyckiego. Port, głównie rybacki, spełnia także role turystyczne a także przeładunkowe – cumują tu liczne statki wycieczkowe. Stanowi również cel mnóstwa spacerów letników.
Tuż przy wejściu do przystani znajduje się także działająca latarnia morska – to ceglany budynek z dwudziesto dwu metrową wieżą. Latarnię morską pobudowano w XIX wieku a w dzisiejszych czasach jest ona oddana do zwiedzania od czerwca do września włącznie.
Ciekawostką miejscowości jest na pewno most wybudowany na rzece Wieprzy, spinający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to jedyny w Polsce most o budowie rozsuwanej.
Entuzjastów militariów i pojazdów wojennych zaciekawi to, iż w tym miejscu co roku, w ostatni tydzień czerwca aranżowany jest Zlot Militarnych Pojazdów.
W Darłowie znajdziemy sporo dobrze uratowanych zabytków. Wśród nich są średniowieczne kościoły i słynna Kamienna Brama.
W samym środku Darłowa a także na jego skrajach przygotowano też różnorodną bazę noclegową. Na skutek lekkiego oddalenia od morza, noclegi w Darłowie – w płd. jego fragmencie oraz w centrum Darłowa – są przeważnie tańsze oraz stanowią znakomitą alternatywę dla urlopowiczów planujących wczasy w wersji ekonomicznej.
Więcej informacji o Darłówku i Darłowie znajdziesz na stronie: http://www.darlowo.com.pl

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi