Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Dąbki

Dąbki

Dąbki to przymorska miejscowość kuracyjna, atrakcyjnie umiejscowiona w centrum Pobrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie limituje Dąbki od północy natomiast od strony południowej graniczy z nim całkiem duże, bo o powierzchni rzędu 18 kilometrów kwadratowych jezioro Bukowo.

Taka lokalizacja zwiększa ożywienie turystyki, w szczególności aktywnego odpoczynku, zaś właściwie przygotowane wybrzeże jeziora przyciąga wielbicieli sportów wodnych (na przykład kitesurfingu) i wędkarzy. Zlokalizowane tutaj w dużej ilości wypożyczalnie wynajmują rynsztunek wodniacki, zaś szkółki – zajęcia kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa oraz pozostałych dyscyplin. Nad jeziorem funkcjonuje także marina żeglarska, a w wakacje po jeziorze pływa nieduży statek wycieczkowy.
Nie ulega wątpliwości, iż największą atrakcją tej miejscowości jest sąsiedztwo Morza Bałtyckiego i plaża w Dąbkach, która jest piaszczysta i szeroka. Na piaszczystej plaży, gdzieniegdzie w pobliżu zejścia do wody, natknąć się można na piękne, wielokolorowe, niewielkie kamyczki, a czasami kawałki bursztynu – klejnotu Bałtyku. Niedaleko piaszczystego brzegu, pośród porastającego wydmy, sosnowego lasu, rozciąga się całkiem długa, gdyż aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, z racji zdrowego mikroklimatu – czyste oraz morskie powietrze pełne jodu, przenikające się z aromatem okolicznych sosen i okazałych lasów, a także dużą wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 roku stan prawny uzdrowiska.
Zatem, nie licząc zwykłych letników i amatorów wędkarstwa, do Dąbek przez pełny rok przyjeżdżają kuracjusze. Kuruje się tutaj m.in. rozliczne dolegliwości kardiologiczne, reumatyczne, nerwice oraz choroby układu oddechowego.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi