Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Cisowo

Cisowo

W pewnym oddaleniu od brzegu morza (mniej więcej 2 kilometry), nieopodal Darłowa i jeziora Kopań, na pagórku położona jest wioska Cisowo. Przez kilka wieków Cisowo było wioską rolniczą. Obecnie Cisowo to także miejscowość turystyczna, nastawiona w zasadzie na agroturystykę.
Cisowo słynie z zlokalizowanej w miejscowości elektrowni wiatrowej.

Ze względu na ukształtowanie terenu oraz panujące tutaj warunki atmosferyczne funkcjonuje tu jeden z największych w Polsce zespół elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przebiegający przez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest określany Szlakiem Wiatrów.
Drugi, dużo dłuższy (ponad 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza – przebiega przez pobliskie miejscowości (Dąbki, Darłowo, Słowino, Stary Jarosław). Na długości jego trasy napotkamy średniowieczne zabytki: kościoły, zamki, grodziska i dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest także cisowski, wybudowany z cegły, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.
Aby dotrzeć do plaży, należy pokonać ok dwa km lądu. Ale Cisowo oferuje też sąsiedztwo jeziora, na jakim można zajmować się sportami wodnymi oraz łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować bądź zwiedzać okolicę na rowerze.
Gdyby zatem, ktoś szukał spokojnego miejsca do wypoczynku, z daleka od miejskiego zgiełku i huku, a równocześnie chce mieć zaplecze w postaci znacznego ośrodka wypoczynkowego z typowymi letnimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie świetnym wyborem. Chociaż, nie ma w tym miejscu hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie to zasadniczo agroturystyka oraz domki letniskowe.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi