Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Chłapowo

ChłapowoChłapowo położone jest na bardzo wysokim brzegu klifowym, a nadbałtycka część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów ochrzczony nazwą „Rudnik”. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący niemalże dwadzieścia pięć ha. Spacer tym urokliwym jarem do plaży wzbogaci, każdego odwiedzającego o interesujące widoki, co bardziej zainteresowani botaniką zaobserwują pewnie wyjątkowe rośliny jak na przykład dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Jar dopasowany jest do możliwości każdego turysty. Wzdłuż parowu wytyczone są dróżki, cięższe fragmenty wyposażone są w mostki, poręcze i schodki, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławki na których można odpocząć.
Chłapowo to także ładna, klifowa plaża. Urządzone są tu dwa piaszczyste kąpieliska, poza kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej większe kamienie. Na plaży można zobaczyć także kutry rybackie tutejszych, wciąż łowiących rybaków. Wybrzeże klifowe, poprzez panujące w tej okolicy pomyślne warunki dla startu, to również miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie letnim można oglądać ich zmagania prawie codziennie.
Chłapowo to nie wyłącznie letnisko, pasjonatów historii zaintryguje pewno fakt, że w Chłapowie po dziś dzień zobaczyć można ocalone rybackie domy konstrukcji szkieletowej, pokryte strzechą – tak specyficzne dla tego regionu, a w centrum wioski dziewiętnastowieczną, ceglaną kapliczkę z figurką św. Jana Chrzciciela. W miejscowości tej znaleziono cmentarzysko z wczesnej epoki żelaza z wykopaliskami w formie naczyń glinianych, szklanych paciorków, ozdób z bursztynu i przedmiotów z brązu.
Blisko miejscowości leży cypel Rozewie dotychczas uważany za najbardziej wysunięte w kierunku północnym miejsce na terenie Polski. Stoi tam także udostępniana do oglądania Latarnia Rozewie imienia Stefana Żeromskiego oraz Muzeum Latarnictwa Polskiego.
Bliskość Trójmiasta, Helu, Jastrzębiej Góry i Władysławowa, czyni z Chłapowa świetną bazę wypadową dla zwiedzania Pobrzeża Gdańskiego.
Aby sprawdzić ofertę prezentującą noclegi w Chłapowie zapraszamy na stronę: http://www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi