Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Chałupy

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, ledwie osiem kilometrów od centrum Władysławowa znajduje się miejscowość urlopowa Chałupy.
Określenie Chałupy pojawiło się po raz pierwszy w 1920 roku, aczkolwiek sama wieś ma dłuższą historię. W 1922 roku poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem.

Stopniowo, osada rybacka zaczęła zmieniać się w wzięty kurort nadmorski. Chałupy znajdują się w granicach administracyjnych gminy Władysławowo.

Obecnie Chałupy to przede wszystkim modny ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, dzięki położeniu nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to znakomite wręcz miejsce do nauki tych sportów. Każdy kto natomiast posiada już spore umiejętności w tych dziedzinach ma możliwość przetestować swoje siły na otwartym Bałtyku. Działa tu dużo szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, wobec tego każdy zdoła podjąć próbę, być może jeden z tych sportów jest właśnie dla niego. Poza tym, co roku, w Chałupach odbywają się regaty dawnych łodzi rybackich.

Chałupy to też, albo nade wszystko, plaża oraz połączone z nią kąpiele słoneczne i morskie. Nieopodal ul. Bosmańskiej, w sezonie wakacyjnym czynne jest strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita czysta, piaszczysta oraz szeroka plaża, poza tym nie ma na niej tłoku. Niedaleko wsi znajduje się plaża nudystów, którą w latach 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozsławił Zbigniew Wodecki.

Jeżeli zastanawiasz się które noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując wakacje, może zaciekawią Cię Chałupy? Baza gastronomiczna i noclegowa jest tutaj tak obfita, iż każdy winien wyszukać coś co będzie mu odpowiadać.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi