Wiseka noclegi, informacje, wczasy w Wisełce

Białogóra

BiałogóraMiędzy nadmorskimi miejscowościami Łebą i Karwią, w Nadmorskim Parku Krajobrazowym leży miejscowość letniskowa Białogóra. Od plaży rozdziela ją pas lasu sosnowego o szerokości około osiemset metrów, a dwa i pół kilometra na wschód leży zalesiona wydma, od niej miejscowość wzięła nazwę.

Z nastaniem dwudziestego wieku Białogóra zaczęła pełnić rolę wczasowiska nadbałtyckiego proponując wczasy nad morzem. Pomogła w tym zapewne piaszczysta, szeroka, niezatłoczona plaża. W dzisiejszych czasach z miejscowości wiedzie na nią asfaltowa droga wśród lasów, którą można przebyć pieszo albo skorzystać z lokalnych bryczek. Ostatni kawałek dojścia do plaży prowadzi po drewnianym deptaku. Sama plaża latem jest monitorowana przez ratowników morskich, znajduje się na niej również zjeżdżalnia wodna.

Jeśli już wybierzemy jeden z wielu obiektów oferujących noclegi w Białogórze, możemy wybrać się na rower. Jest tu wiele szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można udać się na eskapadę po sąsiedztwie. Rower można również wypożyczyć w jednej z wypożyczalni.

Jeśli posiadają Państwo dzieci oraz pragną odpocząć od gwaru miasta to Białogóra będzie idealnym miejscem na wczasy z dziećmi. Znajduje się w tym miejscu także stadnina koni, a baza noclegowa jest dobrze rozwinięta i dostosowana do możliwości finansowych wczasowiczów.

Będąc w Białogórze można zajrzeć do pobliskich dużych miejscowości letniskowych jak Łeba – około 25 km na zachód i przy okazji zajrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego, na wschód, po pokonaniu tylko 20 – 30 kilometrów trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, czy Władysławowa. Natomiast odrobinę dalej rozpoczyna się popularna Mierzeja Helska ze znanymi miejscowościami letniskowymi: Chałupy, Kuźnica, aż po sam Hel.

Polecamy

Nadmorzem.com - domki nad morzem

Domki nad morzem

Dziwnówek noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek noclegi

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi